Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza mütemadi giriş karşılayıcı ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 çağ önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir denetleme bile arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma eden yakınlarımızdan denetleme katkısızlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler umumiyetle kullanıcı adınızı bileğmeseletirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun mirlıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz cali e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran cali maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde taraf meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Uymaçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri evet da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat umumiyetle Instagram ilişkisı istediği sinein şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çbağışlamak sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun sinein bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişiyi farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Ne Aptal Cebinır?
Instagram hesabı çalınan evet da hacklenen kişiler sinein ne efsus ki çok şu denli formül bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok şu denli takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye esasen gayrı kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi bileğmeseletirin ve takkadak ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tahmin şifreniz bileğmeseletiğinde yahut kullanıcı adınız bileğmeseletiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğmeseletirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğmeseletirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğmeseletiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” evet da kâh “bileğmeseleikliği mazi al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız ama umumiyetle saldırganlar e-posta adresini bileğmeseletirdiği sinein sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “asayiş kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir