Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye eşış, cihan üzerinde belirli alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıdem bir Fen Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnızca başına öne çıdem en şanlı oranda ilaç bâtınerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu şanlı adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği sahaı bakmak isteyen Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanın selen cebelarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çallıkışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle sürdürmek istemeyen serarı valörında ülkesini ötümlü özümleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent servuruları ile de meşhurdur. 143 sayı servurulmuş ve 280’den zait beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca evgin vüruten olaylarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa gene bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Vadiında çıktı ciddi bir spesiyalist olmasıyla baş başa kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda şanlı bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında taraf edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kez sürülen flavonol glikozit esaslı bulunmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise halk ortada en çok patent servurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen Kocaı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çallıkışmalarla insaniyet geçmişine faydasını hiç muallel etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı sayesinde leziz sorunlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü özetlar elde etse üstelik katiyen çallıkışmalarından vazgeçmemiş ötümlü olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez baş başa bulunmak üzere tedavi yönünde vüruttirdiği üstelikşkeleri keşfederek insaniyet geçmişine şanlı bir himmetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sağlam bilinmese de temelı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek tevdi etmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz bileklü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak malum şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de sükselı olmuştur. Tek kötü (cihet tesir) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e benzeyen ülkede izinı alınmıştır. Birlik çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birşu denli şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda taraf almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser Avanesıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca üstelikşkenin indinde insanoğluna yarayacak sorunler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta cihetıkların geçmesi bâtınin belirli bir dönemı beklesek üstelik bazenları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de bâtınerisinden zorlamasız bir halde tedavi edebilmek bâtınin bu kullanılıyor. üste seksüel sorunlev bozukluğunu da tedavi eylemek bâtınin kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış coşkunluke karşı mukavemetli ve bileklü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent servurularının 2000 adetine benzeyenın kazanç sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı sorunleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her dönem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun mevkut kapanmalara ve toplumsal hayattan uzak zaruri ev bark istirahatlarine sunulan kalan cihan toplumlarında birşu denli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Mevzuyla alakadar görüşünü beyan eden Spektral Holding Idare Kurulu Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle şahsi enformatik ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına örgülabilecek en esaslı katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine şanlı miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna model çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da şanlı vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu meyanğıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde taraf saha özge bilgi adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok şanlı bir oranda farmasötik üstelikneşelendiren patentinin kazanç sahibi olması ve servurusunu ilk yapan insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girizgâhimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın omurga amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık sahaında çallıkışmalarını ötümlü genişleterek ötümlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birşu denli yol Türkiye Yılın Fen Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil emlak dışında kısaca kürevi anlamda da birşu denli ödülleri alarak bulduğu farklı devaların hakkındalığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile baş başa leziz sorunlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz bâtınin yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı sorune yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birşu denli farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken model faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye serladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çallıkışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam valör yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda taraf saha bir zer sahası ile baş başa serlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki eder değsorunikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun durağan valör yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a basıcı esrar ruhsatları ile katkısızlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru madun örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar de selen veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hak modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak soruntiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir uran güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.kez ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası bulunmak üzere dü sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan kırlı açıklamada fikirlerine taraf verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye şanlı munzam valör mizan potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve selen yalıtımı mukteza olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise saf malzeme örgüsındaki işsizluklar sayesinde koca derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan koca oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka yeryüzü planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine şayan rezerv saptama raporları düzenlenerek halka yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada taraf saha detaylara bakılırsa hassaten, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir